W pełni elektryczny, niskoemisyjny pojazd z panelami fotowoltaicznymi na dachu będzie przez kilka dni przewoził pasażerów na różnych liniach.  Autobusy tego typu mogą pomieścić od  9 do 34 osób.

Autobus E-Solar City do Polkowic trafił na kilka dni.  Firma K-BUS umożliwiła Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Polkowicach testowanie pojazdu .

– Mamy ten autobus do przyszłego poniedziałku. Będziemy jeździć i obserwować, jak takie autobusy się sprawują. Przyszłość pokaże czy komunikacja miejska w Polkowicach będzie mogła z tego typu pojazdów skorzystać – mówi Tomasz Borkowski, dyrektor ZKM Polkowice.

Autobusy E-SOLAR CITY na dachu oraz z tyłu mają umocowane panele fotowoltaiczne, które doładowują baterię.

– Bateria wykorzystywana w tym autobusie to 40 kVAT-ow. Autobus jest w pełni elektryczny. Jest on ładowany głównie przy użyciu stacjonarnych lub mobilnych ładowarek. Naładowanie całego pojazdu trwa około godzinę – mówi Jarosław Głębocki z firmy WOWO, właściciela autobusu. – Autobusy tego typu mogą pomieścić od  9 do 34 osób.

– Na pewno to autobus ekologiczny, który można w komunikacji miejskiej wykorzystać. Nie ma on zbyt dużej ilości miejsc dla pasażerów, ale są takie linie w naszej gminie, na których by się sprawdził – mówi Tomasz Borkowski, dyrektor ZKM Polkowice.

Zdjęcie: UG Polkowice

Poprzedni artykułPodolanki, zespół ludowy z Nowej Wsi Lubińskiej z nagrodą ministra
Następny artykułDotacje od KGHM dla 11 samorządów. Bez Lubina – FOTO