Choć zakładają sobie, że 38 to liczba litrów krwi, którą chcą zebrać w związku z taką właśnie rocznicą Zbrodni Lubińskiej, to i tak zapewne uda się zebrać jej więcej. Krwiodawcy z Klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin ruszyli z kolejną już akcją związaną z ważnym dla Lubina wydarzeniem. Do 31 sierpnia zapraszają do udziału w punkcie RCKiK w Lubinie.

Z jednej strony uczczenie pamięci ofiar Zbrodni Lubińskiej, z drugiej pomoc żywym ludziom. “38 litrów krwi na 38. rocznicę Zbrodni Lubińskiej” to hasło przewodnie akcji zbiórki życiodajnego płynu zorganizowanej przez górników krwiodawców z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

– To trudny czas, bo pandemia koronawirusa nie sprzyja byciu dawcą krwi. Liczba chętnych zmniejszyła się, a potrzeby w szpitalach nie. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji i w ogóle do oddawania krwi, bo czy jest wirus, czy go nie ma, pomagać chorym trzeba – mówił Paweł Królak, członek zarządu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie wspólnie z HDK Serce Górnika prowadzi wiele akcji zbiórki krwi, płynu, którego nie da się wyprodukować, a który  ratuje życie i zdrowie pacjentów. Choć wciąż borykamy się z covidową rzeczywistością, to RCKiK zadbało o bezpieczne warunki oddawania krwi i zaprasza zarówno stałych krwiodawców, jak i tych, którzy dopiero zamierzają nimi zostać. Każdy, kto zgłosi się do punktu przy Bema ( wejście po prawej stronie od dawnego wejścia głównego do szpitala ) wypełni ankietę, zdezynfekuje dłonie i uzbrojony w maseczkę będzie mógł bezpiecznie oddać krew.
Do 31 sierpnia akcja HDK Serce Górnika to dodatkowa okazja na otrzymanie drobnego upominku, o jaki zadbali organizatorzy.

Punkt w piątek 28.08 i poniedziałek 31.08 czynny jest od 7 do 16.

Poprzedni artykułNa ul. Chopina powstaje próg zwalniający
Następny artykułTeatr w czasie pandemii. Jesień Teatralna w lubińskiej Muzie