Tegoroczna 12. Jesień Teatralna w CK Muza w Lubinie będzie rządziła się prawami pandemii. Co prawda w programie znalazło się mniej spektakli, ale to dobra okazja na odbudowanie kulturalnej sfery życia po okresie przerwy. Bilety na teatralne wydarzenia zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych będzie można nabywać od 1 września.

W programie mniej spektakli, a w sali kinowej o połowę mniej widzów. Poza tym obowiązkowe maseczki na twarzach oglądających, mierzenie temperatury i wypełnienie ankiet informacyjnych. To podstawowe wymogi, jeśli mowa o udziale w Jesieni teatralnej w CK Muza w Lubinie, która rusza już po raz 12.

– Mamy nadzieję, że wszyscy widzowie stęsknili się już za udziałem w kulturze. Chcemy odbudować więzi artystów z naszymi widzami. To były więzi bardzo bliskie i serdeczne. Stworzyliśmy program, który pomoże odbudować dobry nastrój. Przeważają tytuły komediowe. Mamy zarówno spektakle dla najmłodszych, dla nieco starszych , ale też dla dorosłych. Rozpoczynamy spektaklem Wojciecha Pszoniaka „Belfer”, który pokazywaliśmy kilka lat temu. Jest wielkie zainteresowanie, tak się podobał więc postanowiliśmy go pokazać ponownie. Tym bardziej, że sytuacja nauczycieli nie jest godna pozazdroszczenia. Zapraszamy też na spektakle zupełnie inne niż do tej pory. Mamy świetny spektakl pt. „Psujesz trochę humor wszystkim dookoła”. To teatr Zakład Krawiecki z Legnicy. Ten spektakl był tam pokazywany. Polecamy go gorąco ponieważ dotyka problemu z którym zmaga się wielu, szczególnie po tak długim okresie zamknięcia, a mianowicie różnych dysfunkcji psychologicznych i psychicznych, tematu depresji i tego, w jaki sposób odizolowanie wpłynęło na nasze głowy – wymianie poszczególne teatralne wydarzenia Małgorzata Życzkowska – Czesak, dyrektor CK Muza w Lubinie.

Z programem Jesieni Teatralnej CK Muza można zapoznać się na stronie ckmuza.eu

Poprzedni artykuł38 litrów krwi na 38. rocznicę Zbrodni Lubińskiej
Następny artykułDodatkowa linia autobusowa w Polkowicach