W kilku miejscach i na różne sposoby 1 sierpnia  Lubin uczcił 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków zaprosiło lubinian w okolice Parku Wrocławskiego, zaś pod Murem Pamięci przy ulicy Pruzi złożono kwiaty.

Tradycyjnie już nie zabrakło kibiców Zagłębia Lubin, którzy na skrzyżowaniu w okolicy Parku Wrocławskiego wstrzymali ruch na kilka minut, by uczcić pamięć o powstańcach. Były race, banery i hymn. W uroczystości wzięło udział wielu lubinian, a wśród nich młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin.

– Przyszliśmy z kolegami, z którymi razem trenujemy. Można się wiele nauczyć, biorąc udział w tak ważnej uroczystości. Już nas w szkole trochę o tym uczą, ale taka okazja jest dodatkowa, by poznać historię. Wtedy Polacy za nas walczyli, a gdyby nie oni, to prawdopodobnie dziś nie bylibyśmy Polakami i może nie bylibyśmy wolni. My młodzie ludzie nie mamy zbyt wiele patriotyzmu w sobie, ale powinniśmy się go uczyć – mówił 12 – letni Mateusz Dziewiatowski. 

W tym samym czasie, czyli o godzinie 17:00, godzinie “W” pod Murem Pamięci przy ulicy Pruzi w obecności strażaków, harcerzy, żołnierzy WOT lubinianie, przedstawiciele samorządów lokalnych i instytucji złożyli kwiaty.

Poprzedni artykułMateusz Bartolewski zawodnikiem „Miedziowych”
Następny artykułPobiegli dla powstańców – FOTO