Wraz z nowym sezonem 2020/2021 rozgrywek PKO Ekstraklasy, nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin będzie 22 – letni, Mateusz Bartolewski. Urodzony w Szczecinku obrońca związał się z naszym Klubem trzyletnią umową.

Bartolewski przygodę z futbolem rozpoczynał w rodzinnym mieście w barwach Wielimiu Szczecinek. Następnie, już w drużynach juniorskich, reprezentował barwy miejscowej Akademii Piłkarskiej skąd w 2015 roku przeszedł do rezerw Pogoni Szczecin. W tamtejszej drużynie występował zarówno w rozgrywkach III – ligowych jak i Centralnej Lidze Juniorów, łącznie ubierając 26 występów.

W 2017 roku obrońca przeniósł się do Stilonu Gorzów, gdzie również grał na poziomie trzecioligowym, między innymi przeciwko ekipie KGHM Zagłębia II Lubin. Wraz z końcem sezonu 2017/2018 Bartolewski dostał propozycję z drugoligowego wówczas Ruchu Chorzów, z której skorzystał. W barwach „Niebieskich” występował przez kolejne dwa lata, łącznie rozgrywając 40 spotkań, w których zdobył 9 bramek i uzbierał 12 żółtych kartek.

Wraz z końcem czerwca tego roku nie przedłużył wygasającej umowy, stając się wolnym zawodnikiem.

Bartolewski jest zawodnikiem lewonożnym. Może występować zarówno na boku obrony jak i pomocy.

mat. prasowe zaglebie.com

Poprzedni artykułPiłkarze KGHM Zagłębia Lubin wrócili do treningów
Następny artykułLubin powstańcom – FOTO