Trzeci rok z rzędu w Parku Leśnym z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego miał miejsce bieg ku chwale powstańców. Tym razem frekwencja była dużo większa niż poprzednio. Uczestnicy biegu wystartowali w godzinę “W”, czyli o 17:00 dumnie nosząc na ramieniu flagę Polski w formie opaski.  

Każdy czcił w Lubinie rocznicę Powstania Warszawskiego tak, jak czuło jego serce. w Parku leśnym zebrali się ci, którzy kochają bieganie.

– Bieg to dla nas najprostsza forma wyrażenia szacunku. Cała Polska staje o 17:00, a my ruszamy. Dziś dystans wynosi 7600. To symboliczna odległość związana z 76 rocznicą Powstania Warszawskiego – mówił tuż przed startem  Tomasz Niwisiewicz, pomysłodawca wydarzenia i organizator. – Trasa jest leśna pełna podbiegów i zbiegów. Ważne jest, ze jest zacieniona przy tym upale. Będzie się przyjemnie biegało. W pierwszym biegu wzięło udział 9 osób, rok później 21 a dziś mamy przygotowanych 104 opaski dla uczestników  – dodawał Niwisiewicz. 

Już wiadomo, że bieg Powstania warszawskiego będzie kontynuowany i zwiększany co roku o kolejne 100 metrów. Organizatorzy liczą, że liczba uczestników również będzie się zwiększała.

inf. fot. Damian Mielczarek

Poprzedni artykułLubin powstańcom – FOTO
Następny artykułDeszcz prędkość i wyprzedzanie na zakazie