1120 mieszkańców Ścinawy potwierdziło, że chce odwołania Rady Miejskiej w Ścinawie. Wniosek złożono w Krajowym Biurze Wyborczym. Referendum odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec września.

Od 29 maja w Ścinawie działa grupa inicjatywna, która postawiła Radzie Miejskiej szereg zarzutów. Wśród nich jest zgoda na drastyczne finansowe zadłużenia gminy, arogancja rady wobec obywateli, niedopuszczanie do konsultacji społecznych. Do tego dochodzi notorycznie nieprzestrzeganie prawa, które znajduje uzasadnienie w decyzjach nadzorczych wojewody. Ponadto we wniosku o referendum czytamy, że Rada Miejska zgadza się na dziwne drogie i zbędne inwestycje jak parking-statek, czy zakup statku pasażerskiego, albo budowa strefy gospodarczej, która stoi pusta, a ich utrzymanie jest bardo drogie. Innym powodem rozpisania referendum jest brak zgody radnych na takie inwestycje: jak żłobek, basen kryty, a przede wszystkim modernizacji sieci wodociągowej na terenie miasta i wielu wsi gminy Ścinawa.

W ubiegłym tygodniu grupa inicjatywna zakończyła zbieranie podpisów pod referendum. Inicjatywę poparło 1120 mieszkańców miasta i gminy Ścinawa. Wielu z nich bardzo krytycznie odnosiło się do pracy rady. Wczoraj wniosek z podpisami został potwierdzony przez komisarza wyborczego. Teraz zgodnie z procedurą będą sprawdzane złożone podpisy. Wymóg formalny wskazuje, że minimum do przeprowadzenia referendum w gminie Ścinawa to 756 podpisów.

Referendum w Ścinawie o odwołanie Rady Miejskiej odbędzie się w przybliżeniu z końcem września.

Pobierz na dysk(PDF, 664KB)

1 KOMENTARZ

Comments are closed.