Górnicy, hutnicy i pracownicy innych oddziałów KGHM Polska Miedź S.A. mają za sobą drugą odsłonę akcji „Wkręć się w pomaganie”. Prawie 100 worków udało się zebrać i przekazać na rzecz Gracjana, syna jednego z pracowników miedziowej spółki, który cierpi na porażenie mózgowe. Pieniądze pozyskane z nakrętek trafią do puli tych, które mają wspomóc eksperymentalne leczenie chłopca.

Przedpołudniem w środę 24 czerwca w polkowickim rynku zebrali się przedstawiciele prawie wszystkich oddziałów KGHM, którzy dostarczyli zbierane ostatnio w zakładach nakrętki. Załogi wszystkich oddziałów zmobilizowały się, by pomóc w zbieraniu pieniędzy na leczenie Gracjana. Chłopiec ma być poddany eksperymentalnemu leczeniu za pomocą komórek macierzystych, co ma pomóc w jego chorobie. Gracjan cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Dzięki drugiej edycji zbiórki nakrętek pod hasłem „Wkręć się w pomaganie” udało się zebrać blisko 100 worków plastykowych nakrętek. Część z nich trafiło do kosza, który w maju w ramach innej akcji zbiórki nakrętek dla gminy Polkowice przygotował KGHM Zanam. – W ramach wspierania lokalnych inicjatyw KGHM Zanam wyprodukował dla Gminy Polkowice pojemnik na nakrętki w kształcie logo gminy. Pierwsza akcja zbierania nakrętek odbyła się na rzecz syna pracownika KGHM Zanam. Aktualnie akcje są kontynuowane dla innych potrzebujących dzieci. Cieszymy się jako firma, że wspólnie z gminą możemy przyczynić się do rozpropagowania tej szlachetnej inicjatywy – mówiła Magdalena Skoczek z KGHM Zanam.

Wolontariusze KGHM z poszczególnych oddziałów miedziowej spółki pomagali w przesypywaniu zebranych nakrętek i jak mówili zadanie nie było proste, bo worki były ogromne, a nakrętek mnóstwo, ale jak podkreślał Rafał Pochylski, pracownik ZG Rudna warto trochę się poświęcić, bo wszystko to dla małego chłopca.

Poprzedni artykułDziesięć tysięcy dla zwycięzcy loterii „Rozlicz PIT w Polkowicach”.
Następny artykułTony śmieci wysypane na drogę

2 KOMENTARZE

  1. Piękne podejście KGHM.
    Podoba mi się, że zarząd wspiera takie inicjatywy a pracownicy mogą pomagać.

  2. Widać, że zarząd firmy wspiera inicjatywy, które mają na celu pomaganie.
    Świetne podejście firmy. I wzór dla innych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.