W środę, 24 czerwca o godz. 12, w siedzibie Urzędu Gminy Polkowice odbędzie się uroczyste wręczenie głównej nagrody w loterii „Rozlicz PIT w Polkowicach”. Zwycięzca odbierze od burmistrza Polkowic czek na 10 tys. zł.

Loteria trwała od 9 marca do 1 czerwca br. W losowaniu wzięły udział formularze złożone w jednym z czterech punktów, które znajdowały się w Urzędzie Gminy, starostwie powiatowym, Uczelni Jana Wyżykowskiego oraz Centrum Kultury w Polkowicach. 

Od 9 marca do 1 czerwca wpłynęło 850 takich zgłoszeń, a 5 czerwca w Sali Konferencyjnej polkowickiego Ratusza odbyło się losowanie zwycięzców aż 16 nagród:  piętnastu nagród rzeczowych (po pięć czytników e-book, oczyszczaczy powietrza oraz hulajnóg elektrycznych) oraz jednej nagrody finansowej – 10 tys. zł, z ekwiwalentem na podatek.

– Loteria PIT była organizowana w Polkowicach po raz pierwszy. Miała zachęcić mieszkańców gminy do rozliczania się w Polkowicach, aby tutaj zostały pieniądze z podatku PIT – mówi Roman Tomczak Rzecznik Prasowy Gminy Polkowice.

W polkowickim Urzędzie Skarbowym swój podatek rozlicza 77 proc. mieszkańców gminy. Zgodnie z informacją nadesłaną z Ministerstwa Finansów, zaplanowany w budżecie państwa dochód gminy Polkowice z tego tytułu wynosi 41,2 mln zł. Wpływy do budżetu gminy byłyby większe o ponad 12 mln zł, gdyby w Polkowicach podatek dochodowy rozliczali wszyscy mieszkańcy gminy. Stanowiłby wówczas kwotę 53,3 mln zł.

 

Poprzedni artykułNa podwójnym gazie na rowerze i za kółkiem. Zatrzymani przez policję
Następny artykułNakrętki od pracowników KGHM