Pierwszy nieletni mężczyzna jadąc rowerem z butelką alkoholu przewrócił się rozcinając mocno rękę. Drugi z mężczyzn miał blisko 2 promile alkoholu. Trzeci natomiast kierował swoim samochodem mając blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna najpierw uszkodził 4 zaparkowane auta a potem chciał ukryć się przed policją i wszedł do lokalu gdzie akurat trwał występ Stand-up’u. Szybko został wyciągnięty z lokalu ku zaskoczeniu wszystkich uczestników, jak i samej artystki.

Pomimo wielu apeli do kierowców z prośbą o niewsiadanie za kierownicę na „podwójnym gazie”, na terenie lubińskiego powiatu praktycznie codziennie kojeni bezmyślni kierowcy są zatrzymywani i eliminowani z ruchu drogowego.

Co jeden to inna historia. Tak było też w przypadku trzech mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia na terenie naszego miasta, przez mundurowych lubińskiej komendy.

Pierwszy z mężczyzn to 16 – letni lubinianin, który przecenił swój stan psychofizyczny i umiejętności jazdy jednośladem. Mężczyzna wsiadł na rower i jechał po Lubinie z butelką alkoholu w ręku. Stracił jednak równowagę i wywrócił się tak nieszczęśliwie, że rozbitym szkłem mocno rozciął sobie przedramię. Nieletni wydmuchał 2 promile alkoholu i z uwagi na obrażenia pozostał w Szpitalu na oddziale ortopedii. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Drugi z mężczyzn 43 – letni mieszkaniec Lubina wsiadł do swojego auta pijany i w chwili zatrzymania przez patrol prewencji – podobnie, jak poprzednik –  wydmuchał blisko 2 promile.

Najbardziej tragikomiczną sytuację zafundował policjantom natomiast trzeci mężczyzna. O dziwo najstarszy z nich wszystkich – bo 53 – letni lubinianin najpierw kierował pojazdem mocno nietrzeźwy – blisko 2,5 promila w chwili badania. Nieodpowiedzialny kierowca był w takim stanie, że najpierw uszkodził cztery zaparkowane prawidłowo samochody, a później chciał uniknąć kary i podjeżdżając pod jeden z lokali wbiegł do niego. Kierujący miał jednak pecha bo nie dość, że wbiegł do lokalu gdzie akurat trwał występ stand – upu, to jeszcze szybko został z niego wyciągnięty przez policjantów lubińskiej drogówki. 

Obaj mężczyźni stracili uprawnienia i o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oprócz wysokich kar grzywny grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

inf. asp. Krzysztof Pawlik, z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

fot. archiwum

Poprzedni artykułZnikną uskoki na drodze koło ZG „Rudna”
Następny artykułDziesięć tysięcy dla zwycięzcy loterii „Rozlicz PIT w Polkowicach”.