Choć umowy przewidują zakończenie docieplania ostatnich budynków na terenie SM Polne dopiero w przyszłym roku, to wszystko wskazuje na tom, że prace budowlane zakończą się jeszcze jesienią tego roku. Pandemia koronawirusa i związane z nią trudności nie wpłynęły na termomodernizację bloków przy Topolowej i Leszczynowej w Lubinie.

Możliwości, by uzyskać dotację unijną na termomodernizację budynków bezpośrednio przez spółdzielnie, bez pośrednictwa gmin, pojawiły się w 2018 roku. SM Polne w Lubinie natychmiast z tego skorzystała. Najpierw docieplono 8 bloków, a w drugiej turze postarano się o środki na kolejne trzy. W ten sposób na terenie zasobów spółdzielni Polne już wszystkie budynki będą zmodernizowane zgodnie z obowiązującymi dyrektywami.

– Przeprowadzone przetargi wyłoniły wykonawców w ubiegłym roku. Jeszcze przed pandemią. Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Obydwie firmy, które wygrały przetargi na ostatnie budynki Leszczynowa 2-10, Topolowa 52 i Topolowa 24-48 weszły na teren budowy zgodnie z założeniami i harmonogramem. Dalej prowadzą te zadania pomimo pandemii. Nie mają bezpośredniego kontaktu z lokatorami. To prace zewnętrzne – informuje Edward Klimka, prezes SM Polne.

Umowy przewidują koniec prac na 2021, ale jak mówi prezes obie firmy deklarują, że prawdopodobny termin skończenia termomodernizacji to jesień tego roku.

Poprzedni artykułBez dywidendy za 2019. Zysk zostaje w KGHM
Następny artykułKGHM wspiera sport. II tura „Miedzianych rywalizacji”