II edycja „Miedzianych rywalizacji”, programu stypendialnego dla sportowców od KGHM ruszyła. Wśród 24 zawodników reprezentujących różne dziedziny sportu na wsparcie KGHM Polska Miedź S.A. może liczyć między innymi bokser z Lubina Paweł „Furia” Czyżyk, łyżwiarka Natalia Czerwonka czy też uprawiający sporty siłowe Wiesław Kiwacki z Głogowa.

 

22 czerwca 2020 w centrali KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie wręczono stypendia sportowcom objętym II edycją programu „Miedziane rywalizacje”. Spośród 24 wyróżnionych osób z całej Polski na uroczystości z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Sportu, z prezesem zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcinem Chludzińskim i posłem na Sejm RP Krzysztofem Kubowem przybyli tylko niektórzy z wyróżnionych.

Obecni byli przedstawiciele Zagłębia Miedziowego w osobach Natalii Czerwonki, łyżwiarki z Lubina, Wiesława Kiwackiego, uprawiającego sporty siłowe z Głogowa i Pawła „Furii Czyżyka, boksera z Lubina.

Każdy ze sportowców otrzymał od KGHM Polska Miedź S.A. wsparcie w kwocie 50 tys. zł. Jak mówią sportowcy, to ogromny wkład miedziowej spółki w ich rozwój, bo wiele ułatwia w sportowej karierze.

– W ubiegłym roku zająłem piąte miejsce w Polsce w rankingach zawodowych. Chcę tę pozycję podtrzymać lub iść jeszcze wyżej dlatego bardzo się cieszę, że kolejny rok jestem objęty tym stypendium. To daje mi nowe możliwości dalszego rozwoju. Sport indywidualny wiąże się z dużymi kosztami wyjazdowymi, sparingowymi. Ważne są też diety – mówi Paweł „Furia” Czyżyk z Lubina, zawodowy pięściarz z Lubina, na co dzień pracujący w kopalni KGHM.

Paweł po obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa i zastojem w boksie ogólnopolskim już wie, że zacznie walki na ringu 25 lipca od udziału w gali na otwartej przestrzeni. Na razie pięściarz nie zdradza szczegółów.

Poprzedni artykułTermomodernizacja bloków na Polnym bez zakłóceń
Następny artykułBiegająca Kasta wraca do gry – bieg już w niedzielę