W sobotnie popołudnie, strażacy z miejscowej OSP rozwozili maseczki mieszkańcom Raszówki w ramach akcji “Maseczka dla wszystkich”.

Z uwagi na wprowadzony obowiązek zakrywania ust i twarzy, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan zdecydował, że gmina zaopatrzy wszystkich mieszkańców w maseczki wielokrotnego użytku. – Od czwartku 16 kwietnia noszenie maseczek będzie obowiązkowe. Zdajemy sobie sprawę, z faktu, że mieszkańcy gmin wiejskich, takich jak nasza, mają utrudniony dostęp do aptek, w których mogliby się w nie zaopatrzyć, stąd decyzja o rozszerzeniu akcji – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Dla każdej miejscowości w gminie zostały przygotowane i zapakowane maseczki, które do skrzynek roznosili strażacy, sołtysi i radni. Każdy zameldowany mieszkaniec otrzymał jedną wielorazową maseczkę materiałową.

Dodatkowo, dla seniorów 65+ już wcześniej zostały przygotowane i rozdane pakiety zawierające maseczkę i rękawiczki, w sumie około 13,5 tyś maseczek.

Dla osób w wieku powyżej 70 roku życia dodatkowo dostarczany był płyn dezynfekcyjny. Jego zakup sfinansowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin, a dostarczą go seniorom pracownicy spółki. – Seniorzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19 , dlatego w tym szczególnym czasie staramy się ich otoczyć szczególną opieką, stąd po rękawiczkach i maseczkach postanowiliśmy zaopatrzyć naszych mieszkańców w płyn dezynfekcyjny – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W sobotnie popołudnie grupa 6 strażaków OSP Raszówka rozwoziła maseczki wśród mieszkańców, jednocześnie za pomocą megafonu informowała o konieczności pozostania w domach i zakrywaniu ust i nosa.

 

Poprzedni artykułKłęby czarnego dymu nad Ścinawą
Następny artykułRaport – koronawirus stan na 19 kwietnia