Pożar na budowie. Spalił się styropian i plastikowe rury. Straty oszacowano na 5 tys. zł. Nad Ścinawą unosił się gęsty czarny dym widoczny z Lubina.

Na budowie trzeba uważać. Przekonał się o tym, dzisiaj po godzinie 13, mieszkaniec Ścinawy. Przygotowywał zbrojenie do fundamentów. Stalowe elementy ciął obok zmagazynowanego styropianu. W pewnym momencie tworzywo zajęło się. Nad Ścinawą pojawił się gesty czarny dym widoczny nawet z Lubina.

Mimo tego, że dym wyglądał bardzo groźnie nic poważnego nie stało się. Spaliły się jednak zmagazynowane na budowie materiały. Ucierpiał też budowlany garaż. Nikomu nic się nie stało. Strażacy ze Ścinawy ogień opanowali w kilka minut. Dłużej samo trwało dogaszanie.

Na miejsce zadysponowano dwie jednostki OSP ze Ścinawy, a także OSP Tymowa. Gdy dojechali strażacy zawodowi z Lubina, pożar był już w pełni opanowany. Druhom ze Ścinawy wsparcia udzielili strażacy z sąsiedniej Tymowej. Ogień nie przeniósł się na sąsiedni budynek przy ul. Mickiewicza. Straty oszacowano na około 5 tys. zł.

 

Poprzedni artykułRaport – koronawirus stan na 18 kwietnia
Następny artykułMieszkańcy Raszówki otrzymali maseczki – FOTO