Gmina Lubin ograniczyła pracę urzędników. Podobnie stało się w Starostwie Powiatowym. Kontakt z pracownikami tych urzędów możliwy jest tylko telefonicznie i mailowo. Natomiast miasto nie ograniczyło działań i tylko zachęca  lubinian do kontaktu za pośrednictwem telefonów i poczty elektronicznej. Praca urzędników w magistracie odbywa się prawie bez zmian.

Od 16 marca 2020 Urząd Gminy w Lubinie oraz podległe mu jednostki ograniczyły działalność.

– Kontakt z pracownikami możliwy jest drogą elektroniczną, listownie oraz telefonicznie, zachęcamy także do korzystania z platformy ePUAP. Wszystkie wezwania wydane przez Wójta Gminy Lubin do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie 19 – 26 marca tracą ważność.Do odwołania nieczynne będą tez gminne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Oborze i Siedlcach – informuje Maja Grohman, rzecznik prasowy wójta Gminy Lubin.

Podobnie sytuacja ma się w Starostwie Powiatowym.

– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa  Starostwo Powiatowe w Lubinie pracuje w trybie wewnętrznym i zostaje zamknięte dla dostępu mieszkańców od 17 marca 2020 do odwołania. Starostwo wprowadza nowe procedury związane z obsługą mieszkańców. Ma to ograniczyć do minimum konieczności poruszania się interesantów po budynku Starostwa i zapobiec tworzeniu większych skupisk ludzi przy stanowiskach obsługi – informują pracownicy Starstwa.

Tymczasem Urząd Miejski w Lubinie generalnie stoi otworem. Poza kasą, która jest zamknięta urzędnicy pracują normalnie i jak informuje rzecznik prasowy prezydenta Lubina, mają do dyspozycji środki dezynfekcyjne.

– U nas jest normalnie. Przyjmujemy petentów , ale zachęcamy ich do kontaktów zdalnych, jak na przykład wpłaty bankowe i kontakt telefoniczny. Większość rzeczy można załatwić zdalnie. Zdarzają się lubinianie, którzy przychodzą i obsługujemy ich normalnie. Mieszkańcy raczej stosują się do zaleceń. Mało jest osób, które przychodzą . Kasa jest zamknięta, ale dokumenty o nowy dowód przyjmujemy, wydajemy świadectwa urodzin czy zgonów. Pracownicy są wyposażeni w środki dezynfekcyjne. Nie planujemy zamknięcia urzędu choć wiemy, że są urzędy, które pracują wewnętrznie – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Poprzedni artykułPKS Lubin z myślą o kierowcach wydzielił strefy
Następny artykułBieg Papieski z 18 kwietnia odwołany