Od 16 do 27 marca w całej Polsce, a zatem również w Lubinie, zamknięte będą żłobki, szkoły i uczelnie wyższe. Jednak już od czwartku 12 marca, jeśli rodzice mają możliwość zatrzymania dzieci w domach, powinni to zrobić. Placówki oświatowe zapewnią jeszcze opiekę na 12 i 13 marca, jeśli będzie taka konieczność.

Decyzją premiera rządu RP  placówki oświatowe nie będą prowadziły zajęć edukacyjnych przez 2 tygodnie od 16 do 27 marca. Mowa tu o żłobkach, szkołach i uczelniach wyższych. wszystko wiąże się z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nie inaczej będzie w Lubinie.

–  Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy rodzice mogą z dnia na dzień zapewnić opiekę dla swoich dzieci, w związku z czym w czwartek i piątek (12-13 marca) wszystkie lubińskie szkoły zapewnią takim dzieciom zajęcia opiekuńcze. Jednocześnie apelujemy do rodziców, aby ten wyjątkowy okres potraktować jako kwarantannę, a nie dodatkowe ferie. Apelujemy, aby te 14 dni dzieci spędziły w domach, a nie na spotkaniach towarzyskich w dużych skupiskach takich, jak chociażby galeria. Pamiętajmy, że w tym samym czasie zawieszona jest działalność wszystkich instytucji kultury, kin, hal widowiskowych i muzeów, także w Lubinie – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina. 

Poprzedni artykułKonkurs dla nauczycieli – Miedziowy Mistrz Edukacji
Następny artykułWoda święcona nie jest obowiązkowa, komunia na dwa sposoby. Czy będzie więcej mszy świętych?

2 KOMENTARZE

  1. Tak ZAMKNIĘTE!!! A pracownicy obsługi muszą świadczyć pracę jak zwykle czy niech ktoś kto taką głupotę wymyślił odpowie czy mam do pracy wejść przez komin czy okno ???? Nauczyciele na 4 godz nie mogą świadczyć pracy bo się zarażą a obsługa może 8 godz pracować bo to roboty, inny sort, po prostu ludzie drugiej kategorii !!!!! ???? Jak mam to rozumieć???!!! To jest jawna dyskryminacja !!! To nadaje się rozgłosić wszędzie w mediach i zaskarżyć do Trybunału Praw Człowieka!!!!!

  2. Popieram przedmówczynie, gorszy sort potrafi przeżyć z pensji głosowej, to i koronowirusa przeżyje, żenada

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.