Sugestia przewodniczącego Episkopatu o zwiększeniu liczby mszy świętych w kościołach to indywidualna decyzja każdego z proboszczów – informuje Diecezja Legnicka. W związku z działaniami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa, biskup legnicki podjął decyzję o odwołaniu imprez diecezjalnych. Nie ma natomiast informacji na temat usuwania z kościołów wody święconej czy obwarowań co do przyjmowania komunii świętej.

Na spotkaniu w Diecezji Legnickiej 11 marca nie padły żadne decyzje co do zwiększenia liczby mszy świętych w kościołach. – Pozostaje to  do rozważenia indywidualnie przez proboszczów. Trudno w tej chwili na gorąco mówić o konkretnych ogólnych decyzjach – mówi ksiądz Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy Diecezji Legnickiej. 

 – Biskup  podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń diecezjalnych, jak Kongres Rad Parafialnych, pielgrzymka młodzieży na Jasną Górę, Spotkanie Młodych czy kurs dla operatorów kamer i fotografów pracujących na uroczystościach kościelnych – informuje ksiądz Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy diecezji Legnickiej.

Wśród wiernych pojawiły się pytania dotyczące korzystania z wody święconej i przyjmowania komunii świętej.  – Jak podkreślił arcybiskup Gondecki, kto uważa, że nie powinien tego robić, korzystać z wody święconej, nie musi. Jeśli chodzi o komunię świętą są przewidzianą dwie formy – do ust lub na rękę, która jest też dozwolona. To również pozostaje w gestii wiernych – komentuje ksiądz.

Poprzedni artykułWszystkie szkoły, żłobki i wyższe uczelnie zamknięte
Następny artykuł125 km/h w ternie zabudowanym. Taksówkarz stracił prawo jazdy