Uwaga nauczyciele. Stowarzyszenie Civis Europae zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Miedziowy Mistrz Edukacji. To okazja, by pokazać i wyróżnić tych edukatorów, którzy podchodzą do kształcenia młodych ludzi w sposób nowatorski i sprawiający, że skostniałe metody nauczania odchodzą do przysłowiowego lamusa.

Konkurs dotyczy powiatów legnickiego, głogowskiego, polkowickiego i lubińskiego, ale nie wyklucza udziału nauczycieli z dalszych okolic. Organizatorem jest Stowarzyszenie Civis Europae. Wydarzenie ma pomóc wyróżnić nauczycieli kreatywnych, empatycznych, otwartych na nowe trendy w edukacji. Tacy pedagodzy mają szansę wygrania nagrody 3000 zł i wycieczki do Brukseli, a dla szkoły, z której pochodził będzie zwycięzca, darmowego szkolenia o wypaleniu zawodowym.

Miedziowy Mistrz Edukacji to wyjątkowe wydarzenie. Finał konkursu będzie miał miejsce 17 kwietnia podczas konferencji w CK Muza w Lubinie. Inicjatorem konkursu i konferencji jest nasze Stowarzyszenie i wielu partnerów – mówi Barbara Skórzewska, prezes Stowarzyszenia „Civis Europae”.

– Apelujemy do tych niesamowitych nauczycieli, by zgłaszali się do konkursu, dzięki któremu znajdziemy na naszym terenie nauczycieli, którzy w takiej formule kształcenia, jaką teraz mamy, potrafią stosować innowacyjne techniki nauczania, którzy podchodzą do dzieci nauczając je, a nie ucząc. Chcemy takich ludzi nagrodzić, uściskać i pokazać ich innym za wzór, pokazać, jak należy w XXI wieku komunikować się z dziećmi. Można się zgłaszać samodzielnie. Takich nauczycieli mogą też zgłaszać dyrektorzy, inni nauczyciele, rodzice czy uczniowie – mówi  Monika Erkens ze Stowarzyszenia Civis Europae.

Na stronie http://www.miedziowymistrzedukacji.pl jest regulamin i tam można zgłaszać kandydatów. Potrzebujemy imię, nazwisko i uzasadnienie. Zachęcamy, by pisać o sobie, bo jest wielu fantastycznych ludzi, którzy się wstydzą sami zgłosić. Później będziemy to weryfikować. Wszystko sprawdzi komisja. Przewodniczącym będzie Tomasz Tokarz. Chcemy później promować takiego nauczyciela, jako wzór – dodaje Monika Erkens.

Poprzedni artykułZarządzenia KGHM w związku z koronawirusem
Następny artykułWszystkie szkoły, żłobki i wyższe uczelnie zamknięte