Kierując się troską i poczuciem obowiązku za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, decyzją Marcina Chludzińskiego, prezesa zarządu, w KGHM Polska Miedź wprowadzono szczególne procedury ograniczające ryzyko zakażenia koronawirusem. Wytyczne mają charakter prewencyjny, wszystkie działania odpowiadają rekomendacjom Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz są zgodne z przyjętą w ubiegłym tygodniu rządową ustawą ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem.

KGHM Polska Miedź S.A. informuje o ustaleniach, jakie wprowadzono w życie w związku z koronawirusem.

Do odwołania wstrzymane są wszystkie służbowe delegacje zagraniczne oraz udział pracowników KGHM Polska Miedź S.A. w krajowych konferencjach i szkoleniach. Pracownicy, którzy ukończyli 65 rok życia mogą skorzystać z możliwości pozostania w domu i pracy z domu. Spółka uruchomiła także specjalną infolinię oraz skrzynkę pocztową dla pracowników KGHM – 887 843 612 , pytaniaHR@kghm.com. Można tam zdobyć wszystkie informacje dotyczące zarządzenia, zasad i trybu pracy w spółce. W sprawach medycznych i związanych z koronawirusem należy dzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 – czytamy w informacji prasowej KGHM.

Dodatkowo we wszystkich środkach przekazu funkcjonujących w KGHM, jak intranet, kghm.tv, plakaty czy tablice informacyjne na bieżąco przekazywane są aktualne zalecenia i komunikaty Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Spółka od czasu pojawienia się doniesień o potencjalnym zagrożeniu koronawirusem w Polsce, zintensyfikowała działania profilaktyczne we wszystkich oddziałach. Pracownicy mają zapewnione środki higieny i dezynfekcji, oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki i podstawowych zasad higieny. Obowiązkowe badania na obecność alkoholu będą kontynuowane z użyciem specjalnych wysięgników zapewniających maksimum bezpieczeństwa osobom przeprowadzającym badania.

Zarządzenie będzie obowiązywać do odwołania.

Inf. KGHM Polska Miedź S.A.

Poprzedni artykułWszystkie imprezy masowe w Lubinie odowłane
Następny artykułKonkurs dla nauczycieli – Miedziowy Mistrz Edukacji

6 KOMENTARZE

  1. Piszą że dużo robią a przy wejściu na zakład wszyscy pracownicy do jednego alkomaty plują

    • Przecie to nie jest alkomat tylko wskaźnik i wg prawa nie masz obowiązku poddania się kontroli według prawa polskiego kontrolę mogą przeprowadzać tylko służby do tego powołane przez ministra np policja

  2. Żadna z rzeczy dotycząca zwiększenia stanu higienicznego na kopalni nie ma miejsca. Żenada. Jedyne co to ochrona czasem rękawiczki zakłada. Wszystko brudne, zasyiałe. Kible osrane. Nic się nie zmienilo.

  3. Dlaczego dmuchamy po 50 osób do alkomaty 10 cm od ust. Nie myją alkomatów bo mają środki odkażające na bazie alkoholu szok.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.