Po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym, pięściarze Stowarzyszenia „Boks” Lubin udali się na mistrzostwa Dolnego Śląska. Podopieczni Janusza Zarenkiewicza, Zenona Świderskiego i Zbigniewa Siwaka udali się do Wałbrzycha w sile czterech zawodników i wszyscy wywalczyli medale.

Dwa złote, jeden srebrny i brązowy medal. Takim rezultatem zakończyli swój udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Boguszowie-Gorcach zawodnicy Stowarzyszenia „Boks” Lubin. W finale tej wyjątkowej imprezy, Szymon Mazij w kategorii 66 kg zakończył pojedynek przed czasem w konfrontacji z Erykiem Podwalnym z Boks Kobierzyce. Jego brat Dominik, w wadze 60 kg okazał się lepszy od Michała Nielubiaka z Boxing Wałbrzych. Bracia zdobyli złote medale. Srebro na szyję założył, który w kategorii 52 kg przegrał z Mike’em Druzgą z zespołu Strzelin Boxing. Brązowy medal wywalczył Konrad Nanowski w wadze 60 kg, który o ten krążek pojedynkował się z Michałem Nielubiakiem.

Należy przy tej okazji podkreślić, że osiągnięte rezultaty to solidna praca sztabu szkoleniowego z zawodnikami, indywidualne zaangażowanie i sporo pokory młodych pięściarzy, a także okres przygotowawczy, który na początku tego roku był niezwykle urozmaicony. Treningi odbywały się bowiem w takich miejscach jak: Wołów, Grudek nad Dunajcem i Strzecha Akademicka. To udział w szkoleniach kadry Dolnego Śląska i kadry Mazowieckiej.

inf. boks.lubin.pl

Poprzedni artykułUSG i mammografia – podstawowe badania profilaktyczne
Następny artykułZS nr 2 z nagrodami z rąk Ministra Edukacji