Zespół Szkół nr 2 w Lubinie kolejny raz otrzymał nagrody w programie „Dni przedsiębiorczości”. Ten ogólnopolski projekt pozwala wyłonić nie tylko najaktywniejsze placówki, ale też najaktywniejszych w nich koordynatorów. Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, organizacja pozarządowa z Warszawy. Program odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Program jest ogólnopolski i przystępują do niego dobrowolnie szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie w danym dniu wybierają się na jednodniowe praktyki do wybranych przez siebie lub szkołę zakładów pracy zgodnych z profilem kształcenia lub też o odmiennym kierunku.

Dzieje się tak, by uczniowie mogli zweryfikować swój wybór. Bywa, że się utwierdzają w wyborze lub decydują o zmianie kształcenia. Chodzi o doświadczenie. Tak właśnie uczą się przedsiębiorczości i stąd nazwa projektu. Nasza szkoła uczestniczyła w programie trzy razy. W 2016 r szkolny koordynator otrzymał wtedy dyplom i statuetkę dla najaktywniejszego koordynatora. W 2018 szkoła otrzymała tytuł i dyplom oraz statuetkę dla najaktywniejszej placówki. W 2019 odbyła się 16. edycja, za który otrzymaliśmy dwie nagrody – dla szkoły i koordynatora. To ogromny sukces, gdyż na 712 szkół z całej Polski wyróżniono 24 szkoły i dwóch koordynatorów – mówi Edyta Dominiczak, która 27 lutego tego roku z rąk Minister Edukacji Marzeny Małek otrzymała nagrodę najaktywniejszego koordynatora. Odebrała też statuetkę dla najaktywniejszej szkoły. Wręczenie nagród miało miejsce w sali pod Kopułą w Ministerstwie Rozwoju.

W tamtym roku udział brały u nas wszystkie klasy oprócz maturalnych,. Około 450 uczniów udało się do około 300 zakładów pracy na terenie naszego regionu. Zorganizowaliśmy uroczysty apel z przedstawicielami zakładów pracy po czym uczniowie udali się na praktyki – dodaje Edyta Dominiczak. 

W 16. edycji „Dnia przedsiębiorczości” uczestniczyło 712 szkół, 36 469 uczniów oraz 12 768 firm i instytucji.

Pobierz na dysk(PDF, 192KB)

Pobierz na dysk(PDF, 198KB)