Lada chwila powinny ruszyć prace na budowanej drodze ekspresowej S3 na odcinku Lubin – Polkowice – Kaźmierzów. Jak informuje GDDKiA, nowy wykonawca deklaruje gotowość. Trwa wciąż inwentaryzacja tego, co dotąd wykonano na terenie tej inwestcyji.

 

Obecnie na terenie budowy drogi ekspresowej S3 od węzła Kazimierzów do węzła Lubin – Północ, wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia prac po okresie zimowym.

– Przypomnę, że okres zimowy kończy się w połowie marca. Obecnie trwają prace, które są związane z inwentaryzacją. Wykonawca również odpowiada za utrzymanie terenu budowy więc odbywają się prace utrzymaniowo – porządkowe w okresie zimowym. Natomiast pełną gotowość do realizacji prac wykonawca deklaruje po okresie zimowym, czyli w 15 marca, bieżącego roku – mówi Magda Szumiata – Generalna, rzecznik prasowy  Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział we Wrocławiu. 

Nieoficjalne informacje dotyczące ewentualnego wycofania się  z umowy nowego wykonawcy, który jakoby stwierdziłby znaczne uchybienia w wykonaniu dotychczasowych prac, nie zostały przez GDDKiA potwierdzone. Inwestycja powinna zakończyć się w II kwartale 2021 roku, czyli trzy lata po terminie. Poprzednie fragmenty ukończono w czerwcu 2018. 

Przypomnijmy, że nowym wykonawcą będzie konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe jako lider, Masfalt oraz Drogomex będą partnerami. Wartość umowy podpisanej w listopadzie 2019 to ponad 228 mln zł. 

Poprzedni wykonawca, jakim była firma Salini nie wywiązała się z  umowy.