Od środy 26 lutego ruszyły zapisy na VII Bieg Papieski. Tegoroczna odsłona tego biegu odbędzie się 18 kwietnia. Udział można zgłosić zapisując się za pomocą strony internetowej RCS w Lubinie.

Bieg Papieski odbędzie się w Lubinie już po raz siódmy.

– Mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim. Start VII Biegu Papieskiego odbędzie się 18 kwietnia 2020 o godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie. Motywem przewodnim Biegu Papieskiego jest uczczenie kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina dystansu ok. 4600 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. Opłata startowa Biegu Głównego wynosi 40 zł i obejmuje pakiet startowy m.in. wyjątkową koszulkę sportową i przepiękny medal – informuje Sabrina Trzeciak z RCS w Lubinie.

Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić ten wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych oraz świetną zabawę. Organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Lubin, a honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Lubina. Partnerami Biegu są Starostwo Powiatowe w Lubinie, Galeria Cuprum oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie – dodaje Sabrina Trzeciak.

Szczegółowe informacje na temat zapisów są na stronie: http://rcslubin.pl/imprezy-cykliczne/bieg-papieski