Samorządowcy z terenu Zagłębia Miedziowego podpisali deklarację współpracy na rzecz rodzin. Liderem działań spajającym wszystkie samorządy jest KGHM Polska Miedź S.A. Do grona prezydentów, wójtów, burmistrzów i starostów nie dołączył Robert Raczyński. Tym samym lubinianie nie skorzystają z szeregu projektów i działań, które mają służyć młodzieży, rodzicom i nauczycielom. Działania obejmą 30 szkół z regionu.

20 stycznia w Centrali KGHM Polska Miedź w Lubinie zebrali się przedstawiciele samorządów lokalnych, które wspólnie z KGHM deklarują ścisłą współpracę na rzecz rodzin.

– Widzimy się dziś na śniadaniu biznesowym samorządowców regionu z zarządem KGHM. To spotkania cykliczne, ale dziś jest wyjątkowe, bo podpisujemy deklarację na rzecz rodzin Zagłębia Miedziowego. Zobowiązujemy się jako KGHM i samorządy do podjęcia w 2020 konkretnych działań na rzecz rodziny, młodzieży, wzmacniania więzi rodzinnych, profilaktyki, szkoleń dla młodzieży, rodziców i nauczycieli – mówił Błażej Marzoch, z Departamentu Komunikacji KGHM.

Ta współpraca nie jest dla nas nowością. Prowadziliśmy już szereg działań w 2019. Wszyscy przedstawiciele samorządów obecni dziś już z nami współpracowali. Udało nam się zbudować rzecz unikalną, czyli dobrą współpracę pracodawcy, samorządów na terenie których działamy w kontekście rodziny i sfery społecznej. Angażujemy się w to, bo dla nas też jest to biznes. Ogólnie nazwany dobrostan społeczny, dojrzali i mocno stojący na nogach młodzi ludzie, młodzież, która wie, czego chce i potrafi dobrze myśleć o świecie, to dobrzy pracownicy, którzy kiedyś mogą służyć firmie. Ta firma musi myśleć w perspektywie 30 – letniej zarówno w kontekście swojego biznesu, ale też w kontekście ludzi, którzy będą żyli w miejscu, gdzie firma prowadzi swój interes – mówił Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W gronie samorządowców deklarujących współpracę nie znalazł się prezydent Lubina, a zatem działania prowadzone z myślą o rodzinach nie obejmą mieszkańców Lubina.

Chęć współpracy wyraził wójt Gminy Wiejskiej, Tadeusz Kielan, który podkreślał, że to bardzo ważne dla mieszkańców.

– Każdy projekt, który wspiera mieszkańców, realizuje ich potrzeby jest dobry. Cieszę się bardzo, że będziemy mogli współpracować i realizować działania, które są niezbędne dla mieszkańców. KGHM to prawdziwy lider, mocno zaangażowany, dysponujący konkretnymi środkami finansowymi i na pewno będzie nam z nim łatwiej – mówił Tadeusz Kielan.

– Oferta, która płynie z dzisiejszego spotkania, to wspieranie nauczycieli, dyrektorów i placówek. Podnoszenie kompetencji. To też programy, które pozwalają rodzinom na bezpieczne funkcjonowanie, pozwalają angażować młodzież w projekty, które w trudnym dla młodych ludzi  wieku będą pomagać im budować właściwy system wartości – dodawał Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Spotkanie i działania współorganizował Związek Pracodawców Polska Miedź.

Jako Związek Pracodawców Polska Miedź  od wielu lat zajmujemy się tym, by region rozwijał się harmonijnie. Trudno sobie to wyobrazić bez dbania o to, jakiej jakości będzie wykształcenie młodych ludzi. By przygotować scenariusze dla regionu, musimy zdiagnozować kim są młodzi ludzie w regionie. Wyniki badań KGHM pokazały nam obraz tego, jakie postawy prezentuje młodzież w regionie – mówiła Beata Staszków, prezes ZPPM.

Poprzedni artykułPijany lubinianin wylądował autem w rowie
Następny artykułKlikniesz w link, wyczyszczą ci konto bankowe