28 – letni lubinianin pokłócił się z dziewczyną. Wsiadł do samochodu i w trakcie jazdy pił alkohol. Wylądował w rowie. Miał ponad 3 promile. 

Lubińskich policjantów o mężczyźnie kierującym samochodem osobowym marki Ford, jadącym slalomem w kierunku Legnicy, powiadomił świadek, który jechał za nim. Jak poinformował zgłaszający, mężczyzna siedzący za kierownicą forda, jechał całą szerokością drogi, zmuszając innych kierowców jadących z naprzeciwka do zjeżdżania na pobocze. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na miejsce oficer dyżurny natychmiast wysłał patrol.  Dojeżdżając we wskazane miejsce, policjanci zauważyli w rowie pojazd, a w środku za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Lubina. Obok niego leżała pusta już butelka po alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego 28-latka. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że pokłócił się z dziewczyną, wsiadł do samochodu i wyruszył w podróż. W trakcie jazdy pił alkohol. Po pewnym czasie stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, a następnie znalazł się w przydrożnym rowie – wyjaśnia asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. 

Funkcjonariusze zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna dodatkowo będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzedni artykułSzroeder, Cugowski i Woś na Gali od KGHM
Następny artykułCały LGOM i KGHM z myślą o mieszkańcach, poza Lubinem – FOTO