W Lubinie ktoś próbuje oszukiwać, wyłudzając dostęp do konta na “dopłatę do przesyłki”. Do lubińskiej policji wpłynęło zawiadomienie o takiej  próbie oszustwa. Zgłaszający otrzymał wiadomość SMS, z której wynikało, że musi dopłacić do paczki. W tej samej wiadomości był podany link, na który ma dokonać wpłaty. Mężczyzna zorientował się, że automatycznie wyraża zgodę na dodanie obcej osoby do korzystania z jego konta. Policjanci ostrzegają przed tego typu oszustwami.

Przestępcy szukają różnych metod, aby dostać się do  kont bankowych i je opróżnić. Coraz częściej zdarza się, że oszuści podszywają się pod firmy kurierskie i na telefony komórkowe swoich ofiar, przesyłają informację tekstową, że widnieje niedopłata za przesyłkę. W przesłanej wiadomości podany jest link, na który należy wysłać niewielkie kwoty.

SMS – y z prośbą o rzekomą dopłatę należy ignorować, aby nie dać się oszukać przez cyberprzestępców. Klikając w podany link możemy stracić oszczędności naszego życia. Jak zabezpieczyć się przed takimi oszustwami? Po pierwsze, zachować ostrożność jeśli dostajemy informację o niezamówionej przesyłce, bądź też dopłatę do przesyłek. Firmy kurierskie nie proszą o dopłaty do paczek, a oprócz SMS-a dostarczają także wiadomość mailową, na podany przez nas adres z informacją co z konkretnym zamówieniem się dzieje. Pod żadnym pozorem nie klikajmy w załączone do wiadomości linki – przestrzega asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułCały LGOM i KGHM z myślą o mieszkańcach, poza Lubinem – FOTO
Następny artykułPoseł Tuduj w Lubinie. Zaprasza mieszkańców na spotkanie