Poseł Piotr Borys chce, by poprawki budżetu państwa uwzględniały potrzeby naszego regionu.  Poseł z Lubina złożył 6 poprawek do budżetu m.in. tę dotyczącą budowy mostu w Ścinawie, w Głogowie czy modernizację nieczynnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, dotyczących choćby Polkowic czy Chocianowa.

Poseł Piotr Borys zgłosił kilka poprawek do budżetu państwa z myślą o naszym regionie. Modernizacja nieczynnych linii na Dolnym Śląsku zdaniem Borysa wymaga kwoty 60 mln złotych, by wraz z samorządem województwa zrewitalizować nieczynne linie szynobusowe.

– Wiemy, ile mówi się o kolei do Polkowic, Chocianowa i innych miast na Dolnym Śląsku, gdzie kiedyś funkcjonowała kolej, a dziś jej nie ma – mówi Borys.

Inne zmiany w budżecie państwa, zdaniem Piotra Borysa, powinny objąć dokończenia inwestycji związanej z Centrum Sportów Zimowych w Jakuszycach. Inne propozycje zmian wiążą się ściśle z naszym terenem.

To inwestycja obwodnicy Złotoryi, która wypadła z planu regionalnego. Na to mieszkańcy subregionu legnickiego czekają od wielu lat. Inne poprawki dotyczą Zagłębia Miedziowego. To pakiet dokończenia przepraw na Odrze wraz z obwodnicami. Premier Morawiecki zapowiadał to ponad rok temu, że państwo polskie będzie kończyło przeprawy mostowe. Są one niezbędne, by połączyć subregiony. Z mojej inicjatywy 7 lat temu powstał most obok Chobieni. Skrócił dojazd do Poznania o blisko 30 km. Od tamtej pory nie stało się już nic. Jest więc poprawka dotycząca mostu wraz z obwodnicą w Ścinawie i kwoty 100 mln złotych. Ten most został już w części wyłączony. Nie ma tam możliwości przejazdu ciężkiego sprzętu. Druga ważna inwestycja to Głogów, a tam kwota 100 mln zł, by dokończyć zapowiadaną obwodnice wraz z mostem. W planie rządowym ta inwestycja spadła na  rok 2023. Głogów i nasz regionu musi mieć tę przeprawę mostową. Prace projektowe trwają, ale trzeba to przyspieszyć i nie przeciągać na kolejne lata – mówi Piotr Borys.

Równie ważną inwestycją, zdaniem posła Borysa, jest obwodnica w Oławie wraz z obwodnicą.

– Oprócz tego, w ramach parlamentarnego zespołu na Dolnym Śląsku, zgłosiliśmy inwestycję na blisko 100 mln zł. Jest to poszerzenie o pas wyłączenia i pasa awaryjny autostrady A4 od Krzywej do Wrocławia. To jest rzecz najważniejsza z punktu widzenia inwestycji drogowych – dodaje Borys. – W czwartek będę walczył o te poprawki na komisji finansów publicznych, gdy będą przedstawiane, a potem na posiedzeniu Sejmu.

Poprzedni artykułStarsza pani nie straciła pieniędzy, oszust już siedzi
Następny artykułSzroeder, Cugowski i Woś na Gali od KGHM