Tylu przebrań i postaci z bajek w jednym miejscu Lubin nie widział. 24 stycznia w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych  odbył się bal karnawałowy. Podopieczni szkoły bawili się,tańczyli, brali udział w grach i konkursach prowadzonych przez animatorów.

Ach, co to był za bal! Księżniczki, królowie, smoki, dinozaury, Myszka Miki, piraci, ale też współczesne przebrania gościły w piątek 24 stycznia w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

– Tradycja nakazuje więc, jak co roku, zorganizowaliśmy bal karnawałowy z przebraniami. Są gry i zabawy. Mamy animatorki z Kamiennej Góry, które prowadzą konkursy. Zawsze się staramy, bo to pewna forma rekreacji dla naszych uczniów, którzy tego wymagają.  Myślę, że nawet w większym stopniu niż ci uczniowie  w normie intelektualnej. To dla nich wspaniała zabawa, integracja, ale też przełamanie się, bo przyjście w stroju karnawałowym i w przebraniu to też objaw odwagi – mówi Łukasz Nowicki, nauczyciel ZSiPO w Lubinie.

W sali gimnastycznej nikogo do tańca namawiać nie trzeba było. Muzyka sprawiała, że wszyscy bez wyjątku świętowali na parkiecie.