Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Legnicy zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali na terenie Lubina. Odzyskano w ten sposób mienie o wartości 60 tysięcy zł oraz pieniądze w kwocie ponad 8 tysięcy zł. Właścicielom automatów grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci lubińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami legnickiego oddziału KAS, doprowadzili do zabezpieczenia 5 automatów do gier hazardowych o wartości 60 tys. złotych oraz gotówki w kwocie ponad 8 tys. zł.

Salon wbrew przepisom prowadził swoją działalność na terenie Lubina. Na miejscu przeprowadzono eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Legnicy. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.