W niedzielę 2 lutego biegacze z ZG Run i Biegająca Kasta Miedziowego Miasta zaprasza na bieg charytatywny zorganizowany w Lubinie z myślą o malutkiej Tosi. Czteromiesięczna dziewczynka potrzebuje leku wartego 9 mln zł. W całej Polsce trwa zbiórka pieniędzy, która ma pomóc uratować dziecko.

 

2 lutego o godzinie 10.00 uczestnicy biegu spotkają się na parkingu sklepu Lidl na Przylesiu.

– Wspólnie robimy wybieganko, na którym będziemy zbierać pieniążki dla chorej Tosi . Na każdego będzie czekać coś słodkiego, bo moja żona Ania upiecze ciasta. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę może się przyłączyć i też coś przygotować. Na uczestników biegu czekają wyjątkowe, własnoręcznie robione medale. Trasa biegu jest leśna i ma zaledwie około 6 kilometrów. Biegniemy wszyscy razem. Dla dzieci przygotowaliśmy trasę około 2 kilometrów. Zapraszamy każdego – mówi Artur Niedźwiedzki, organizator biegu.

Zebrane pieniądze trafią do puszek a potem dołączą do ogólnopolskiej akcji, która odbywa się w internecie na siepomaga.pl
Na bieg nie obowiązują zapisy. Liczy się chęć pomocy i udziału. W chwili obecnej zebrano już ponad 3,9 mln zł. Akcję wsparło ponad 83 tys. osób.

https://www.siepomaga.pl/tosia

Poprzedni artykułKoleżeński bieg brzegami Odry – FOTO
Następny artykułOkulistyka MCZ w Lubinie operuje zaćmę dobrze i bez kolejek