Dystans 10 km pokonało około 40 osób, które wzięły udział w sobotnim biegu po nadodrzańskich wałach. Biegacze wystartowali z Portu w Ścinawie. Impreza odbyła się bez pomocy sponsorów i jakichkolwiek instytucji. Wystarczyła miłość do biegania i chęci.

Do udziału w koleżeńskim biegu trasą w okolicy Odry w Ścinawie nie trzeba było długo zachęcać. 18 stycznia wzięło w niej udział około 40 osób z całego regionu.

– Parę dni temu urodził się pomysł, aby pobiegać po ścinawskich nadodrzańskich łąkach. Kilka telefonów i udało się zrobić super biegowe spotkanie. Ścinawska gościnność i pomysł biegowy został bardzo ciepło przyjęty wśród przyjezdnych. To był dzień, który na długo zostanie zapamiętany – mówił organizator wydarzenia, Tomasz Niwisiewicz. – Chciałbym gorąco podziękować za pomoc i pozdrowić moich przyjaciół. To Katarzyna Jedryka, Patrycja Skrzyniarz, Aleksandra Nowochodzka, Ania Podbucka, Pani Pawlaczek, Łukasz Pawlaczek, Marcin Nowicki, Paweł Sekuła, Paweł Flunt, Bosman PORT Ścinawa oraz państwo Baj i Ekipa Fan Fit24 – dodaje na koniec Tomasz Niwisiewicz .

Fot. Paweł Flunt