Walcówkę z Huty Miedzi Cedynia można oglądać na Polskiej Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli. KGHM Polska Miedź to jedna z największych polskich firm i globalny gigant rynku miedzi, dlatego znalazł się wśród firm, które prezentują swoje osiągnięcia i potencjał na Polskiej Wystawie Gospodarczej w Stalowej Woli. Stoisko KGHM odwiedził inicjator wystawy, Prezydent RP Andrzej Duda.

Spółka na potrzeby ekspozycji przygotowała walcówkę z linii technologicznej CONTIROD – linia ciągłego topnienia, odlewania i walcowania miedzi. W Stalowej Woli prezentowany jest krąg walcówki na palecie.

Polska Wystawa Gospodarcza to znakomita okazja, by podsumować imponujące osiągnięcia polskiej gospodarki ostatnich lat. KGHM Polska Miedź to champion polskiego rynku, a także dobry przykład na to, że lider przemysłu może być też liderem odpowiedzialnego rozwoju. Z dumą prezentujemy nasze produkty oraz dorobek w obszarze innowacji i rozwiązań proekologicznych – mówi prezes KGHM Marcin Chludziński.

Huta Miedzi Cedynia to największy zakład przetwórstwa tego metalu w Polsce i jedna z czterech największych walcowni miedzi w Europie. Przetwarza około 50% miedzi katodowej produkowanej w hutach w Głogowie i Legnicy.

Na wystawie w Stalowej Woli informację na temat procesów produkcji i produktów KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiali eksperci z Huty. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się m.in., że 15 mln kilometrów wyprodukowanej w Hucie Miedzi Cedynia walcówki to długość równa 375 okrążeniom kuli ziemskiej.

Walcówka jest półproduktem do przemysłu kablowego, gdzie w wyniku ciągnienia uzyskuje się kable i przewody do przemysłu: samochodowego, elektromaszynowego i elektrotechnicznego.

Polska Wystawa Gospodarcza to wyraz uznania dla dorobku najlepszych polskich przedsiębiorstw oraz ich wkładu i zaangażowania w rozwój polskiej gospodarki. Przedsięwzięcie to inicjatywa Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ekspozycja „Od COP-u do Gospodarki 4.0” w Stalowej Woli przybliża osiągnięcia i efekty pracy pokoleń rodaków oraz prezentuje dokonania rodzimych firm.

inf KGHM 

Poprzedni artykułStarzyński z kontraktem na 3 lata w Zagłębiu
Następny artykułPsy z całego świata w Lubinie. Wystawa już w weekend