Trwa plebiscyt na najpopularniejszego zawodnika, trenera oraz najlepszą imprezę sportową Zagłębia Miedziowego w 2019. Na portalu e-legnickie można oddawać głosy, a na liście nie brakuje sportowców i trenerów z Lubina. Nagrody zostaną wręczone podczas Gali Sportu 8 lutego w Legnicy. Wydarzenie wspiera KGHM Polska Miedź S.A.

Gospodarzem i organizatorem głównym plebiscytu jest prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Współorganizatorem jest portal e-legnickie, na łamach którego trwa głosowanie. Internauci bezpłatnie mogą raz dziennie oddać głos na swojego ulubionego sportowca, trenera i imprezę sportową. Ci, którzy zdobędą największą ilość głosów odbiorą nagrody podczas uroczystej Gali Sportu w Legnicy. Wśród nominowanych do tytułu najpopularniejszego sportowca jest Paweł Czyżyk, bokser z Lubina, który znalazł się również w programie KGHM pod hasłem „Miedziowe rywalizacje”.

– Jestem wychowankiem Lubińskiego Klubu Bokserskiego. To tu po raz pierwszy ubrałem rękawice bokserskie nie wiedząc, jak bardzo poświęcę się dla tej dyscypliny. Lubiłem indywidualną rywalizacje na ringu. Przez lata inwestowałem w swój rozwój i dbałem o najlepsze miejsca w czołówce polskich pięściarzy. Jestem bardzo mocno związany z moim miastem zarówno poprzez sport, jak i pracę w ZG Lubin. Na ringu zawsze godnie reprezentuję miejsce, z którego pochodzę i w którym pracuję. Staram się promować i zachęcać do prowadzenia zdrowego i sportowego stylu życia jako zawodowy pięściarz, pracownik kopalni, trener personalny czy dietetyk. Bywa ciężko łączyć zawodowstwo z pracą pod ziemia, ale dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Jest mi niezmiernie miło, że zostałem nominowany do tego plebiscytu. Gorąco zachęcam do oddania na mnie głosu, jednocześnie dziękując już za każdy oddany. Taka forma wsparcia daje ogromną motywację do dalszych działań, wyrzeczeń i poświęceń. Liczę na Was! – mówi ze sportowym pozdrowieniem Paweł Furia Czyżyk.

Kapituła wręczy również inne nagrody dotyczące najpopularniejszych sportowców w poszczególnych gminach czy też dla mecenasów sportu w Zagłębiu Miedziowym. Zachęcamy do udziału i głosowania na sportowców oraz trenerów z Lubina. Poniżej link do głosowania. 

https://e-legnickie.pl/plebiscyt  

fot. archiwum

Poprzedni artykułAresztowany za przemoc rodzinną, nękanie i przywłaszczenie mienia
Następny artykułZagraniczne praktyki uczniów ZS 2 w Lubinie. Była Hiszpania i Włochy – FOTO