25-latek został tymczasowo aresztowany za przemoc wobec babci i mamy, nękanie koleżanki i przywłaszczenie mienia o wartości 4 tys. zł. Jest podejrzany o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej.

Policjanci z lubińskiej komendy, zatrzymali 25 letniego mężczyznę, który podejrzany jest o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swoich najbliższych – matki i babci. Jak ustalili funkcjonariusze, agresor znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał obie kobiety słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, a także stosował przemoc fizyczną wobec pokrzywdzonych.

– Mężczyzna podejrzany jest również o nękanie swojej znajomej, poprzez wysyłanie do niej o różnych porach wiadomości tekstowych SMS oraz wiadomości za pośrednictwem komunikatorów, znieważając i grożąc jej. 25-latek nachodził pokrzywdzoną w miejscu jej zamieszkania, śledził i publicznie znieważał. Podejrzany usłyszał również zarzut przywłaszczenia młota wyburzeniowego o wartości 4 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, 25-latek zamiast oddać pożyczony młot właścicielowi, sprzedał go w lombardzie za kwotę 350 złotych. Mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 25-latkowi trzech zarzutów. Uporczywego nękania, doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem oraz fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobami najbliższymi – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

Na wniosek prokuratura, sąd zastosował wobec 25 – latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

inf. KPP Lubin