Mężczyźni, którzy ukradli sprzęt z jednej z lubińskich firm na ponad pół miliona  złotych wpadli w ręce policjantów kilka dni po dokonaniu włamania. Odzyskano większość rzeczy. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzili działania ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie sprawców kradzieży mienia o wartości ponad 505 tysięcy złotych. Jak wynikało ze zgłoszenia właściciela, z terenu firmy znajdującej się na terenie Lubina, sprawcy skradli m.in. 5 sztuk specjalistycznych spawarek, każda o wartości 100 tysięcy złotych. Ponadto, łupem sprawców padły przewody elektryczne, olej napędowy, nagrzewnica i klimatyzator.

Kilka dni od zgłoszenia w ręce mundurowych wpadło trzech mieszkańców Lubina w wieku 19, 20 i 35 lat. Trafili do policyjnej celi.

Policjanci w trakcie czynności ujawnili skradzione przedmioty w jednym z garaży na terenie miasta. Sprawcy swój łup ukryli w kanale samochodowym. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni zdążyli sprzedać skradziony klimatyzator, nagrzewnicę i olej napędowy.

Podejrzani usłyszeli w miejscowej prokuraturze zarzut kradzieży mienia znacznej wartości. Może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

inf.fot. asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułAlcoholica na scenie w Muzie. Koncert łączący heavymetal i orkiestrę smyczkową
Następny artykułChcesz być policjantem? Idź na dzień drzwi otwartych