Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie w rankingu „Rzeczpospolitej” znalazł się na I miejscu wśród placówek na Dolnym Śląsku. Na tle kraju szpital MCZ zdobył III lokatę w kategorii „Sieć szpitali poziom II”, zaś wśród szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych jest IX. Ranking „Bezpieczny szpital” odbywa się od wielu lat, a kontroli/weryfikacji ? w tym roku poddały się 202 placówki z całej Polski.

Ranking „Bezpieczny szpital” jest prowadzony przez „Rzeczpospolitą” we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem KGHM. Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia z Lubina w tym roku uzyskał szczyt podium ?. Zdobył miano najlepszego na terenie Dolnego Śląska. Centrum Monitorowania Jakości w ogólnopolskiej kategorii „Sieć szpitali poziom II” ulokowało MCZ na III miejscu. Nie koniec wysokich osiągnięć tej placówki. Na tle całego kraju w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych MCZ jest IX. 16 grudnia w Warszawie na uroczystej gali zarząd MCZ odebrał nagrody.

– To na pewno zasługa całego zespołu. Wszyscy są pracownicy mocno zaangażowani, by ten poziom utrzymać. Mamy bardzo godne miejsca i jesteśmy bardzo z tego dumni. Choć mamy za sobą ciężki rok, to w kontekście rankingu należy stwierdzić , że udało nam się utrzymać poziom wartości punktowych z lat poprzednich, czego nie można powiedzieć o wielu innych szpitalach – mówi prezes zarządu MCZ, Piotr Milczanowski.

W tym roku w rankingu o miano najlepszych ubiegały się 202 placówki szpitalne z całego kraju. Oceniane były pod kątem trzech zagadnień: zarządzania, opieki medycznej i jakości. Jeśli mowa o zarządzaniu oceniano zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. W kwestii opieki medycznej brano pod uwagę blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostykę, politykę lekowa oraz personel i jego kwalifikacje. W ostatniej części, czyli w jakości oceniano jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analizę zdarzeń i skarg.

Dobre lokaty we wszystkich kategoriach to zobowiązanie na przyszłość.

Nie startujemy w rankingach dla miejsc. A jednak takie wysokie pozycje stanowią wymierny efekt pracy naszego całego zespołu, a celem głównych tych działań zawsze jest pacjent. Najważniejsze jest, to, by szpital był bezpieczny, a opieka była na odpowiednim poziomie. Nie bez znaczenia jest także bezpieczeństwo finansowe firmy, bo ono również jest czynnikiem nie do przecenienia przy zapewnianiu bezpieczeństwa naszym pacjentom. Faktorów mających wpływ na tworzenie bezpiecznych warunków pobytu pacjentów na szpitalnych oddziałach można przywołać znacznie więcej. Najważniejsze jest jednak, że wszystko, co robimy czynimy z myślą właśnie o pacjentach – zapewniał prezes zarządu MCZ, Piotr Milczanowski.

Poprzedni artykułLubińska firma znowu wśród 10. najlepszych nominowana do nagrody
Następny artykułChciał popalić człowieka, którego oblał paliwem. Jest już w celi