Nietrzeźwy 42-latek oblał przypadkowego mężczyznę olejem napędowym,a następnie groził, że go podpali. Pokrzywdzony bronił się. Podczas szarpaniny sprawca cały czas oblewał swoją ofiarę łatwopalną cieczą, krzycząc i grożąc mu, że go spali. Kiedy 42 – latek oddalił się, zgłaszający 67-letni mieszkaniec Lubina, zadzwonił na policję. Sprawcę zatrzymano, trafił do celi. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Ustronie w Lubinie w niedzielę, 15 grudnia. Jak ustalili policjanci 67-letni mężczyzna wjechał swoim samochodem do garażu. Kiedy chciał wysiąść z pojazdu, podbiegł do niego nieznany mu mężczyzna i zaczął go oblewać olejem napędowym krzycząc, że go spali. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której napastnik wciąż oblewał cieczą swoją ofiarę. W pewnym momencie agresor oddalił się i ten czas pokrzywdzony wykorzystał, aby zadzwonić po pomoc.

Chwilę po zgłoszeniu na miejscu pojawiły się patrole prewencji. Policjanci lubińskiej komendy zatrzymali 42- letniego mieszkańca Lubina, podejrzanego o oblanie substancją łatwopalną 67 – latka. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie. Był bardzo agresywny, pobudzony, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Trafił do policyjnej celi.

Na miejsce zdarzenia mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe z uwagi na złe samopoczucie pokrzywdzonego. Na szczęście nie było potrzeby hospitalizacji mężczyzny.

Obecnie lubińscy śledczy wyjaśniają szczegółowo okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. 42-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd na wniosek prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułSzpital MCZ najlepszy na Dolnym Śląsku
Następny artykułUczniowie „dziewiątki” i ich jasełka – FOTO