Tegoroczne trendy ozdabiania drzewek bożonarodzeniowych są inne niż rok temu. Specjaliści w tej dziedzinie twierdzą, że dominują kolory ziemi, jak brąz pomarańcz czy żółty. Podkreślają jednak, że o drzewka świąteczne trzeba odpowiednio dbać, by były z nami jak najdłużej. Zdradzamy rąbek tajemnicy, jak ubrać choinkę i jak o nią zadbać.

 

Świerk i jodła to dwa rodzaje drzewek świątecznych wybieranych przez lubinian. Jedni kupują choinki w doniczkach, inni wolą cięte. Obydwa rodzaje tych drzewek powinny być odpowiednio pielęgnowane, gdy mamy je już w domu.

– Najmniej problemów jest z drzewkami w donicach, bo wystarczy je podlewać i trzymać z daleka od źródeł ciepła. Wiosną można je wsadzić w ogródku. Cięte drzewka muszą stać w stojakach z wodą i również być daleko od kaloryferów czy pieców, wtedy posłużą nam dłużej – mówi Anna Korolewicz z Centrum ogrodniczego Agawa. 

Spytaliśmy też o dominujący styl w ozdabianiu drzewek i jak twierdzi Anna Korolewicz, w tym roku, są to kolory ziemi, czyli brązy, pomarańcze czy żółcie. Co ciekawe, popularnością cieszy się ubieranie drzewek w zapach i to nie tylko ten naturalny, leśny, ale też za pomocą suszonych pomarańczy czy limonek. 

Nowością w tym roku jest oświetlanie stołu wigilijnego i jego ozdabianie. – W tym roku proponujemy ozdobienie stołu w światełka, drobniutkie, ledowe, nadające specjalny blask.  Można też rozsypać susz lub drobnych kolorowych kamyczków – mówi Anna Korolewicz. 

Jak widać propozycji i możliwości jest wiele. Dom na pewno będzie pięknie wyglądał podczas wigilii, ale przypominamy, że najważniejszy jest nastrój gości zasiadających przy wigilijnym stole, a zatem miłość i radość to emocje, których życzymy wszystkim naszym czytelnikom podczas świąt.