56-letni mieszkaniec Lubina, podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją matką najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. To decyzja  sądu. Jak ustalono, mężczyzna wiele lat, będąc pod wpływem alkoholu, znęcał się nad swoją 77-letnią matką. Został zatrzymany i trafił do celi.  Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Dramat 77-letniej kobiety przerwali lubińscy policjanci, zatrzymując 56-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej matki.

Policjanci, którzy zostali wezwani do awantury domowej ustalili, że wobec nieporadnej ze względu na wiek kobiety stosowana jest przemoc przez jej syna. Mężczyzna od wielu lat, będąc pod wpływem alkoholu, wyzywał matkę słowami wulgarnymi, obelżywymi, poniżał, popychał, uderzał, a także izolował od innych zamykając ją w domu i nie pozwalając z niego wyjść.

Awanturnik został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu 56-latkowi zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą.

Na wniosek lubińskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułŚwiąteczne stroiki i ozdoby już na kiermaszu – FOTO
Następny artykułŚwięta w szpitalu. Jak wspierać chorych?