Warsztaty Terapii Zajęciowej Przytulisko w Lubinie zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych. Piękne stroiki i ceramiczne figurki można nabyć na pasażu sklepu Tesco, gdzie znajduje się stoisko podopiecznych WTZ. Ceny nie są wygórowane, zaś dzieła są jedyne w swoim rodzaju. Dochód z kiermaszu w całości przeznaczony będzie na zajęcia osób niepełnosprawnych.

 

Były stroiki nagrobne, teraz przyszedł  czas na niepowtarzalne ozdoby bożonarodzeniowe  w wykonaniu osób niepełnosprawnych, podopiecznych WTZ Przytulisko w Lubinie. 

– Nasze dzieła można znaleźć na pasażu sklepu Tesco w Lubinie od 10:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku i serdecznie zapraszamy. Poza tym będzie nas można spotkać z naszymi pracami w kościele św. Wojciecha w najbliższą niedzielę, czyli 22 grudnia – mówi Monika Tomko – Klubek kierownik WTZ Przytulisko przy Fundacji im. Brata Alberta w Lubinie. 

Ceny za ozdoby nie są tak wygórowane, jak w marketach czy w innych sklepach. Prace są na pewno niepowtarzalne i wykonane z sercem. Każdy oczywiście może zapłacić więcej, jeśli uzna, że w ten sposób chce wesprzeć Warsztaty Terapii Zajęciowej. Pieniądze zdobyte na kiermaszu przydadzą się do organizacji styczniowego spotkania opłatkowego, które rokrocznie jest przygotowywane przez WTZ Przytulisko. 

Ozdoby świąteczne to nie jedyne przygotowania podopiecznych WTZ Przytulisko do świąt. Trwają próby do dorocznych jasełek.

Przygotowujemy się do spotkania bożonarodzeniowego, które zaplanowaliśmy na styczeń. Od rana słychać u nas kolędy. Podopieczni przygotowują się do jasełek. To bardzo świąteczny nastrój. Te przygotowania i kiermasz pozwalają naszym podopiecznym realizować się. Czują się akceptowani, bezpieczni. Rozwijają przy tym również swoje umiejętności manualne  – mówi Monika Tomkom – Klubek.

Poprzedni artykułPlan na Legię – zdobyć trzy punkty i wymazać złe wrażenie
Następny artykułAreszt za znęcanie się nad matką