Zespół Szkół MCKK otrzymał prezent na Mikołajki od Tauron Dystrybucja. 6 grudnia placówka wzbogaciła się w sprzęt laboratoryjny, który uczniom pozwoli kształcić się zawodowo na jeszcze lepszym poziomie.

 

6 grudnia 2019 w Zespół Szkół MCKK pojawili się przedstawiciele Tauron Dystrybucja Oddział w Legnicy – Marek Kuchciak , dyrektor Tauron Dystrybucja Oddział w Legnicy, Wanda Skowron, kierownik Wydziału Personalnego Tauron Dystrybucja Oddział w Legnicy oraz Marek Niedźwiedzki, kierownik Regionu SN i nN Lubin. Goście przyjechali z prezentami w postaci wysokiej klasy wyposażenia laboratorium elektrycznego.

– Prezenty zostały przekazane uczniom klas elektroenergetycznych, które uruchomiliśmy w tym roku szkolnym. Otwarcie klas o profilach elektrycznych, pozwoliło nam nawiązać współpracę z Tauron Dystrybucja Oddział w Legnicy w ramach umowy, która została podpisana 26 marca 2018 roku. Dziś ta współpraca nabiera większego tempa, a podpisane porozumienie przełożyło się na realne działania. Oprócz dzisiejszych mikołajkowych prezentów, chłopcy otrzymali obietnicę wycieczki do Jeleniej Góry na zwiedzanie Muzeum Energetyki oraz elektrowni odnawialnych źródeł energii tj.: wodnej, wiatrowej i słonecznej. W przyszłości zorganizowany zostanie również „Dzień Taurona”. Uczniowie będą mieli okazję zobaczyć najnowszy i najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany w pracy przez Tauron. Do szkoły przyjadą m.in. specjalistyczne podnośniki do prac pod napięciem i wozy pomiarowe. Ponadto inżynierowie zatrudnieni w Tauron Dystrybucja poprowadzą z uczniami zajęcia. Jest nam niezmiernie miło, że nasz patron tak bardzo zaangażował się we wspieranie w kształceniu przyszłych elektroenergetyków, zwłaszcza, że tylko 3 szkoły z regionu głogowsko – legnickiego mają okazję korzystać z dobrodziejstw Taurona. W Lubinie jesteśmy jedyną szkołą, w której Tauron Dystrybucja Oddział w Legnicy objął Patronat – informuje szefostwo szkoły.

Poprzedni artykułBiesiada Barbórkowa górników emerytów, czyli tańce, tańce i jeszcze raz tańce – FOTO
Następny artykułPodczas weekendu w Rudnej zapłonął ogień dobroci – FOTO