Tańce, zabawy, sporo śmiechu, wspomnień i planów na przyszłość – tak w kilku słowach można opisać Biesiadę Barbórkową Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Polska Miedź S.A. W zabawie brały udział wszystkie rejony Stowarzyszenia.

 

W hali przy ul. Składowej w Lubinie po raz 16. odbyła się Biesiada Barbórkowa górników emerytów. W imprezie wzięli udział nie tylko lubinianie, ale też legniczanie, głogowianie, polkowiczanie oraz mieszkańcy Bolesławca, Iwin i Ścinawy. Wśród rejonów Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Polska Miedź obecny był oczywiście Lubin. Z tej grupy w zabawie brało udział około 170 osób.

– Spotykamy się, by rozmawiać, wspominać czasy minione, ale też dyskutować o tym co niesie przyszłość dla KGHM. Nie tylko kopalnia jest tematem naszych rozmów. Toczymy też dyskusje dotyczące imprez, jakie organizujemy dla naszych emerytów i rencistów,, a są to  spotkania opłatkowe, powitania i pożegnania lata, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne. Górników emerytów nie trzeba zachęcać do ruchu, spotkań i imprez. Ciągle potrzebni jesteśmy sobie i ciągle nam mało zabawy, bo żyjemy aktywnie – mówił Mirosław Pietrykowski, prezes zarządu Rejonu Lubin Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Polska Miedź.

Świętujących faktycznie do zabawy nie trzeba było specjalnie zachęcać. Parkiet był pełen, a górnicy – emeryci wraz z partnerkami bawili się doskonale.

Poprzedni artykułLubinianie słabo zainteresowani jarmarkiem bożonarodzeniowym – FOTO
Następny artykułTauron świętym Mikołajem dla uczniów ZS MCKK – FOTO