W miniony weekend w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnej odbyła się zbiórka prezentów dla dzieci ze szpitali i domów dziecka na terenie powiatu lubińskiego zorganizowana przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Rudnej i Ochotniczą Straż Pożarną w Rudnej.

W sobotnie południe przed remizą stanął namiot, w którym młodzi pożarnicy umilali czas przynoszącym prezenty śpiewając kolędy i pastorałki. Każdy mógł zatrzymać się na chwilę, napić się gorącej herbaty lub kawy, zjeść kiełbasę z grilla przygotowaną przez strażaków a przede wszystkim wspólnie pośpiewać kolędy. Przez sześć godzin nazbierało się tyle paczek, że organizatorzy przecierali oczy ze zdumienia.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni takim odzewem. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym na twarzach dzieci pojawią się uśmiechy. Mieszkańcy gminy Rudna mają naprawdę wielkie serducha – mówiła po pierwszym dniu akcji Agata Miedzińska, organizatorka akcji i opiekunka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Rudnej.

Niedzielną akcję natomiast zdominowali MotoMikołaje – pasjonaci motocykli z Rudnej, którzy swoją wizytą wywołali szerokie uśmiechy zwłaszcza wśród najmłodszych.

– Chciałbym gorąco podziękować organizatorce akcji Pani Agacie Miedzińskiej. Gdyby nie jej postawa i zaangażowanie to nie mielibyśmy tego przedsięwzięcia. Wielkie gratulacje i podziękowania należą się również Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej oraz druhom z OSP Rudna. Jesteście wielcy! – mówił na zakończenie akcji Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Rudnej Damian Sawicki.