Zakłady Górnicze Rudna odznaczyły załogę podczas Akademii Barbórkowej. Blisko 200 osób z rąk dyrekcji i wicewojewody odebrało różnorodne odznaczenia, wyróżnienia, kordziki za 45 – lecie pracy i szpady górnicze za 25 lat pracy.

 

Za długoletnią pracę, za zasługi dla ZG Rudna, dla górnictwa, za litry krwi oddanej jako honorowi dawcy, stopnie górnicze , dyplomy, kordziki i szpady górnicze – to wyróżnienia, jakie 25 listopada w Cechowni ZG Rudna wręczono załodze kopalni. Wśród wyróżnionych był Rafał Kadłubicki, który odebrał odznakę „Zasłużony dla ZG Rudna”.

– Swoją przygodę z Rudną zacząłem 14 lat temu. Dziś jestem szczęśliwy, że jestem w tym miejscu i że udało mi się tyle lat przepracować. Zaczynam swoja drugą połowę lat pracy i myślę, że będzie z takim samym szczęściem , jak dotąd. Przyszedłem tu zaraz po szkole, byłem młody i uczyłem się od chłopaków, którzy byli moimi przodowymi, a dziś odbierają szpady górnicze, odchodzą i robią miejsce dla następnych. A ja po tylu latach powoli staję się doświadczonym pracownikiem. Na pewno się spełniam i realizuję. Będę do tego dalej dążył przez najbliższe lata. Na uroczystości Akademii każdy czuje się wyróżniony. W takim momencie jest poczucie własnej wartości i radości z tego, że ktoś inny nas docenia, gdy pracujemy i w różnych innych poza pracą działalnościach – mówił Rafał Kadłubucki, na co dzień operator maszyn przodkowych, na oddziale C – 25.

Akademia Barbórkowa jest najważniejszą uroczystością naszego święta górniczego. W tym roku ma ona charakter szczególny ze względu na jubileusz 45 – lecia funkcjonowania naszego oddziału. Barbórka to doskonały czas do podsumowań, ale też wyciągnięcia wniosków z niepowodzeń. Mimo wielu przeciwności losu i natury, kopalnia Rudna osiągnęła bardzo dobre wyniki w trzech kluczowych obszarach, jakimi są bezpieczeństwo, produkcja oraz utrzymanie i rozwój. Bezpieczeństwo zawsze było jest i będzie na pierwszy miejscu . W 2019 roku uzyskaliśmy lepsze wskaźniki bezpieczeństwa , które pokazują nasz ogromny wkład w poprawę tego obszaru – mówił podczas akademii Marek Świder, dyrektor ZG Rudna.

Podobne uroczystości odbędą się jeszcze w kopalniach Polkowice – Sieroszowice i ZG Rudna. Zaś 6 grudnia w Polkowicach będzie miała miejsce Centralna Akademia Barbórkowa

Poprzedni artykułKonkurs fotograficzny od policji – stwórz mem, wygraj
Następny artykułLubinianie idą do wojska