Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj po godzinie 17 na przejeździe kolejowym w okolicach Obory. Pod nadjeżdżający pociąg towarowy wjechał samochód. Na szczęście podróżujący mazdą doznali lekkich obrażeń.

Pociąg towarowy składający się z lokomotywy i 9 wagonów, w tym 3 cystern przeznaczonych do przewozu siarki, należący do Pol-Miedź Trans jechał w kierunku Lubina. Przed przejazdem kolejowym, na którym są uszkodzone rogatki, maszynista zwolnił do prędkości około 20 km/h. W tym samym czasie od strony drogi krajowej nr 3 w stronę Obory jechała mazda, w której podróżowały dwie osoby. O uszkodzeniu rogatek przed samym przejazdem informuje znak STOP oraz tablica informacyjna.

Z niewyjaśnionych przyczyn kobieta, mieszkanka powiatu polkowickiego, wjechała na przejazd kolejowy, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdzającym składem towarowym, który uszkodził prawy bok pojazdu. Siła uderzenia była na tyle duża, że mazda znalazła się po drugiej stronie torowiska. Zablokowany jest jeden z dwóch torów.

Poszkodowani, kobieta i mężczyzna, zostali zabrani przez zespół pogotowia ratunkowego na szczegółowe badania do lubińskiego szpitala.

Na miejscu pracują policjanci z lubińskiej drogówki wraz z grupą dochodzeniowo – śledczą którzy wyjaśniają przyczynę zdarzenia oraz przedstawiciele spółki Pol-Miedź Trans i komisja z PKP PLK. Miejsce zdarzenia do zakończenia czynności zabezpieczali strażacy m.in. z OSP Szklary Górne.

Zjazd z ronda na drodze krajowej nr 3 w kierunku Polkowic w stronę Obory oraz ul. Szmaragdowa w Oborze od skrzyżowania z ulicą Szafirową jest zablokowany przez patrole Policji do czasu zakończenia czynności na miejscu zdarzenia.

Poprzedni artykułTemperatura sprzyja biegaczom – FOTO
Następny artykułKonferencja MCZ na XX – lecie Oddziału Diabetologicznego

1 KOMENTARZ

Comments are closed.