Pogoda dla biegaczy. Tak można określić aurę podczas dzisiejszego biegu. Temperatura 10 stopni, prawie bezwietrznie a na uczestników czekają pawie o imponującym wyglądzie z charakterystycznym rozłożystym ogonem.

Tak jest w każdym tygodniu w Parku Wrocławskim gdzie w soboty o godzinie 9:00 spotykają się sympatycy porannych biegów, marszów czy spacerów.

Grupę czterdziestoosobową powitał koordynator biegu pan Rafał Szkop, wśród której była debiutantka pani Kamila Szczerba.

Obchodziliśmy także jubileuszowy setny bieg pana Grzegorz Pepłońskiego, któremu dyplom wręczył osobiście koordynator parkrun w Lubinie. Dodajmy, że pan Grzegorz w ramach parkrun biegał w Wielkiej Brytanii, Jeleniej Górze, Krakowie. Na mecie dla uczestników jubilat przygotował trochę słodkości aby urozmaicić ten uroczysty dzień.

Jubilaci, którzy ukończą 50, 100, 250 biegów poza dyplomem otrzymują specjalne z tej okazji koszulki z Londynu – miejsca gdzie powstał parkrun a obecnie rozprzestrzenił się na cały świat.

Ciekawostką jest fakt, że udział w biegu parkrun jest bezpłatny. Wymagane jest jedynie wcześniejsze jednorazowe dokonanie rejestracji i wydrukowanie Indywidualnego Kodu Uczestnika. To pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce i na świecie.

Nie czekaj, organizatorzy czekają na Ciebie. Jeśli nie chcesz brać czynnego udziału w biegu, możesz zostać wolontariuszem podczas organizacji biegu. Dla każdego znajdzie się odpowiednia funkcja.


 

Poprzedni artykułEkspert z USA spotka się z rodzicami z Zagłębia Miedziowego
Następny artykułWjechała mazdą pod pociąg – FOTO