„Między despotą a pantoflarzem”, czyli o tym jak zachować balans w roli ojca dowiedzą się od międzynarodowego eksperta pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. Z doświadczeń zebranych przez amerykańskiego uczonego wynika, że sprawny i skuteczny rodzic to często dobry i odpowiedzialny pracownik lub szef.

Autor wykładu Dr Ken Canfield przedstawi wyniki najnowszych badań. Postara się odpowiedzieć również na pytanie, jak być efektywnym ojcem we współczesnym świecie. Wykład zaplanowano na poniedziałek, 18 listopada 2019 roku, w centrali miedziowej spółki w Lubinie.

– Jako firma nowoczesna chcemy zapewnić naszym pracownikom dostęp do informacji i pomoc w spełnianiu się nie tylko w rolach zawodowych, ale i osobistych. Wspieramy naszych pracowników we wszystkich sferach. Ta niecodzienna prelekcja to przykład wychodzenia naprzeciw trendom i potrzebom, które obserwujemy wśród naszej załogi – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

– W czasach dużych przemian społecznych i demograficznych oraz zmian w postrzeganiu tradycyjnych ról, ojcowie borykają się często ze stereotypami, które mogą wpływać na to jak się realizują w życiu prywatnym i zawodowym. Naszym celem jest wspomaganie tych wzorców, które pomogą im zachować odpowiedni balans – wyjaśniła Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM.

W swoim wykładzie Dr Ken Canfield przedstawi wyniki wywiadów dotyczących relacji ojciec-dziecko, które przeprowadził z tysiącami mężczyzn. Z doświadczeń zebranych przez eksperta wynika, że rozwój umiejętności wychowawczych przekłada się pozytywnie na kompetencje zawodowe.

Dr Ken Canfield (USA) to założyciel National Center for Fathering, członek Międzynarodowej Rady Programowej Tato.Net, specjalista w problematyce rodziny, autor bestsellerowych książek takich jak 7 sekretów efektywnego ojcostwa, Serce ojca oraz serii Przygoda Bycia Ojcem. Ekspert występował na dziesiątkach konferencji prezentując swój koncept „7 sekretów efektywnego ojcostwa” dla ponad 125 000 słuchaczy podczas autorskich warsztatów i konferencji.

Dr Canfield, prywatnie ojciec pięciorga dzieci i dziadek jedenaściorga wnucząt, w 2007 roku uhonorowany został Medalem Senatu RP, a w 2010 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP.

Tym razem okazję zapoznania się z jego dorobkiem będą mieli pracownicy Polskiej Miedzi. Spółka oferuje też wstęp dla tych, którzy nie są zatrudnieni w KGHM. Pierwszym 20 osobom, które wyślą e-maila na adres csr@kghm.com zostaną rozdane bezpłatne wejściówki.

inf. KGHM 

Poprzedni artykułPeBeKa odznaczyła załogę – pierwsza Akademia Barbórkowa w regionie – FOTO
Następny artykułTemperatura sprzyja biegaczom – FOTO