Święto Niepodległości w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie uczczono 12 listopada. Uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli podziwiać przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Był śpiew, taniec, poezja, ale też konkursy i zabawy.

 

Uroczystości związane z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w ZSiPO w Lubinie miały miejsce dzień po 11 listopada. Święto Niepodległości uczczono w najważniejszych dla Polaków kolorach – białym i czerwonym. 

– 12 listopada nasza szkoła stała się biało czerwona z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Inscenizacje muzyczne, pięknie wytańczony polonez, patriotyczne wiersze i piosenki pozwoliły nam poczuć dumę z naszej historii i tradycji. Wszystkiemu przyglądali się specjalnie zaproszeni goście z klas mundurowych III Liceum Ogólnokształcącego z Lubina. Na koniec uroczystości zorganizowano krótki quiz o Polsce oraz warsztaty plastyczne na temat polskich symboli narodowych. Były puzzle, układanki, kolorowanki oraz kotyliony – opowiada Łukasz Nowicki, nauczyciel ZSiPO w Lubinie.

fot. ZSiPO