ZG Lubin O/KGHM Polska Miedź S.A. zaprosił 25 pań, których co najmniej trzech synów pracuje w kopalni. Dyrekcja i kierownictwo oddziału podziękowały paniom wręczając uroczyste listy i kwiaty.

Zakłady Górnicze Lubin przygotowały coroczną uroczystość dla pań, których minimum trzech synów pracuje pod ziemią.

Dziś w gronie zaproszonych pań mamy 25 kobiet, a więc coraz więcej. Większość pań ma trzech synów pracujących w kopalni, jedną mamy która ma ich czterech. W ramach uroczystości mamy dla pań listy gratulacyjne. Będzie też słodki poczęstunek i występ chóru z Grębocic – mówi Dominika Peter, st. spec. ZG Lubin.

– Dzięki paniom mamy wspaniałych pracowników i dzięki temu firma może właściwie funkcjonować, rozwijać się , osiągać wyniki. Życzę paniom dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień dumy z synów pracujących w KGHM, ale też z wszystkich dzieci – mówił Dariusz Jach, dyrektor naczelny ZG Lubin.

– Mam trzech synów pracujących w kopalni – dwóch w ZG Lubin i jednego w ZG Rudna. To tradycja rodzinna. Mają to po ojcu. Wszyscy chcieli taką drogę życiową. Tomek pracuje 17 lat, Mateusz 12 i Piotr 10 lat. W sercu moim jest duma, ale też obawa, strach i wiara. Tyle jest dumy, ile jest strachu – mówiła Krystyna Smagur.