Górnik – ratownik z HDK Maltański Legion, a zarazem wolontariusz KGHM krzewił wiedzę o pierwszej pomocy w Indiach. Marcin Burda wraz ze swoją dziewczyną z Głogowa Magdalena Skórską uczyli dzieci i dorosłych, jak ratować ludzkie życie. Odbywało się to w ramach zawodów z kolarstwa górskiego, jakie mają w Indiach promować sport.

Marcin Burda, wolontariusz KGHM i górnik – ratownik zrzeszony przy HDK Maltański Legion ma za sobą pobyt w Indiach, gdzie wraz z głogowianką Magdaleną Skórską prowadzili warsztaty z pierwszej pomocy.

– Są do zawody rowerowe połączone z wolontariatem, inaczej kolarstwo górskie promujące sport w Indiach oraz zachęcające inne narodowości do wizyty w Indiach oraz umożliwiające asymilacje tutejszych z innymi narodowościami. Zawodom towarzyszy fundacja działająca pod nazwą Mission Smile. Wolontariusze promują dbanie o środowisko. W związku z tym, iż w Indiach panuje mała świadomość konsekwencji niedbania o środowisko i jego elementy wolontariusze opowiadają np. o sposobach oszczędzania wody, segregacji śmieci, alternatywnych źródłach energii, alternatywnych środkach transportu, sadzeniu drzew, niezaśmiecaniu rzek, lasów i dróg – mówił nam Marcin Burda, będąc jeszcze w Indiach.
Marcin Burda i Magdalena Skórska prowadzili pokazy pierwszej pomocy z użyciem fantoma, na którym po zajęciach dzieci i dorośli mogli spróbować swoich sił.

Czy warto to robić? Wydaje nam się że tak. My u siebie mamy niemalże wszystko. Tutejsi maja niewiele i potrafią się z małych rzeczy cieszyć. Za każdy gest, każde słowo dziękują, kłaniają się. Świadomość, że dzięki naszym słowom i gestom któraś z tych osób może komuś pomóc czy też uratować życie jest naprawdę nie do opisania i jest bardzo budująca – relacjonował Marcin Burda.

Poprzedni artykułBadania 5000 pracowników KGHM – nowy program miedziowej spółki – FOTO
Następny artykułGDDKiA już wie, kto powinien skończyć S3